PRZED NAMI 5 EDYCJA ECO-MIASTO

Rusza piąta edycja projektu ECO-MIASTO, programu, który popularyzuje ideę zrównoważonego rozwoju miast. W tym roku w organizację  projektu oprócz  Ambasady Francji w Polsce włączyła się instytucja UNEP-GRID Warszawa oraz liczni partnerzy, między innymi Saur Polska.

Do udziału w zeszłorocznej edycji zgłosiło się 29 miast, które przysłały 49 formularzy zgłoszeniowych. Nagrodzonych zostało 8 miast i przyznano tyle samo wyróżnień. W kategorii Gospodarka wodna, której patronem była spółka Saur Polska nagrodzone zostały miasta: Wrocław (powyżej 100 tys. mieszkańców), Słupsk (poniżej 100 tys. mieszkańców). Natomiast wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Kraków i Hajnówka.

Głównym punktem projektu ECO-MIASTO jest konkurs skierowany do wszystkich małych i dużych miast, który rozpoczął się 10 lipca 2017 roku. Zgłoszenia (formularze dostępne na stronie www.eco-miasto.pl) można składać do 16 października 2017 roku w sześciu kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, systemy energetyczne i zieleń miejska w kształtowaniu klimatu miasta. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Ogłoszenie laureatów konkursu poprzedzi sesja wprowadzająca pt. Zdrowe miasta, zdrowi mieszkańcy.

Wręczenie nagród zwycięskim miastom będzie miało miejsce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 8-9 listopada 2017.

Saur Polska jest jednym z głównych partnerów projektu ECO-MIASTO i patronem kategorii gospodarka wodna. Podczas poprzedniej edycji spółka ufundowała wygranym miastom vouchery na 5 dni roboczych usług z zakresu swojej działalności.

 

Warszawa. 19.06.12017 ECO-Miasto Fot: Krystian Maj/FORUM

 

Warszawa. 19.06.12017 ECO-Miasto Fot: Krystian Maj/FORUM