START KOLEJNEJ EDYCJI PROJEKTU INNOWACYJNE ECO-MIASTO

Ruszyła szósta edycja projektu ECO-MIASTO, programu, który popularyzuje ideę zrównoważonego rozwoju miast. W tym roku w organizację  projektu oprócz  Ambasady Francji w Polsce ponownie włączyła się instytucja UNEP-GRID Warszawa oraz liczni partnerzy, między innymi Saur Polska.

Do udziału w zeszłorocznej edycji zgłosiło się 63 miasta, które w sumie przysłały 93 formularze zgłoszeniowe. Przyznano 12 nagród oraz 16 wyróżnień. W kategorii Gospodarka wodna, której patronem była spółka Saur Polska zwyciężyły miasta: Częstochowa (powyżej 100 tys. mieszkańców)
i Leszno (poniżej 100 tys. mieszkańców) ze względu na osiągnięcie zgodności z wymogami dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.

Głównym punktem projektu ECO-MIASTO jest konkurs skierowany do wszystkich – małych i dużych miast. Zgłoszenia można składać do końca pierwszej połowy września 2018 roku. Formularze oraz szersze informacje na temat projektu będą dostępne na stronie konferencji – www.eco-miasto.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Saur Polska jest jednym z głównych partnerów projektu ECO-MIASTO i patronem kategorii gospodarka wodna. Podczas poprzedniej edycji spółka ufundowała zwycięskim miastom nagrodę w formie wyjazdu na Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Pollutec we Francji.